Haber

Deprem bölgesine giden Kılıçdaroğlu, hükümete çağrıda bulundu: Buradaki işçilerin maaşlarından vergi alınmamalı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Malatya’daki deprem bölgesini ziyaret ediyor.

“VERGİDE OLUMLU BİR AYRIMCILIK GEREKİYOR”

Kılıçdaroğlu’nun burada yaptığı açıklamalardan öne çıkanlar şöyle; “Depremden sonra ikinci Malatya ziyareti. İş dünyasıyla görüştük, sorunlarını paylaştılar. Birinci temel sorun, fabrikalarda çalışan işçi ve kalifiye elemanların büyük bir kısmı Malatya’yı terk etti. Bir an önce dönmeleri gerekiyor. Mümkün olduğunca vergilendirme açısından pozitif ayrımcılık yapılmalı Deprem bölgesinden ayrılan eğitimli personelin dönüşü için vergi avantajı sağlanması gerekmektedir.

“FABRİKALARIN ÇALIŞMASI VE ÜRETİLMESİ GEREKİYOR”

İş adamlarının fabrikalarını işletmesi ve üretmesi gerekiyor. Böyle kaygıları var. Onlara bir söz verdim, cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra Allah’ın izniyle kazandığımız zaman görecekler.

“LÜTFEN DAHA ÖNCE YAPARLARSA MEMNUN OLURUZ”

Buradan iktidara davet etmek benim görevim. Biz buna kararlıyız ama daha erken yaparlarsa minnettar oluruz. Depremde yıkılan evler var, kırsalda önemli sıkıntılar var, kalan bazı eserler var.

“MÜŞTERİLERİN ALDIĞI KREDİLERİN ERTELENMESİ GEREKİYOR”

Süt üreticileri sütümüzü satamıyoruz, istediğimiz kadar alıcı bulamıyoruz dediler. Et ve Süt Kuruluşu Toprak Ürünleri’ni davet ediyoruz. Ticari sorunların çözülmesi gerekiyor. Çektikleri kredilerin ertelenmesi ve faizlerin silinmesi gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu