Haber

İstanbul’da Sıcak Asfaltta Yumurta Pişirip Yiyen Vatandaş

İstanbul’da sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Sıcaktan bunalan vatandaşlar gölgelik yerlere sığınırken, Taksim Meydanı’nda bir vatandaş sıcak asfaltta yumurta pişirip ekmekle yedi.

Tüm yurdu etkisi altına alan sıcak hava, İstanbul genelinde etkili olmaya devam ediyor. Hava sıcaklığının nemle birlikte 38 dereceye ulaştığı megakent genelinde kavurucu sıcaklıklar etkili olmaya devam ediyor. Taksim ve İstiklal Caddesi’nde hissedilen yüksek sıcaklık nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Bazı vatandaşlar Gezi Parkı’ndaki yeşilliklere uzandı.

28 yaşındaki Ramazan Deniz, sıcak havaya dikkat çekmek için Taksim Meydanı’nda asfaltta yumurta kırdı. Pişen yumurtayı gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Asfaltta yumurta gören nostaljik tramvay şoförü Hüseyin Çoraklı, “45 dereceye yakın sıcaklık var. Pişirmemek elde değil. Kendi gözlerimle görünce çok şaşırdım. Uzmanlarımız zaten küresel ısınmadan bahsetmişti. Hatırladığım kadarıyla 12:00-16:00 saatleri arasında vatandaşları sokağa çıkmamaları konusunda da uyarmışlardı. Çok bunaltıcı bir sıcaklık var.”

Asfalt zeminde yumurta pişiren Ramazan Deniz, arkadaşlarıyla birlikte pişirdiği yumurtaları yedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu