Haber

Kosovalı boksörler İspanya’daki Dünya Şampiyonası’na vize alamadı

İspanya’daki Gençler Dünya Boks Şampiyonası’na katılmak için vize başvurusu yapan Kosova ulusal boks kadrosuna vize verilmedi.

TRT Haber’de yer alan bilgilere göre Kosova Boks Federasyonu, dört kişilik grubun şampiyonaya katılabilmesi için vize müracaatının Kuzey Makedonya’nın başşehri Üsküp’te yapıldığını açıkladı. Müracaatın vaktinde yapıldığı lakin, İspanya Büyükelçiliği’nin cevabının olumsuz olduğu belirtildi.

Federasyon, siyasi münasebetlerle sportmenlerin karşılaşmalara katılmasının engellenmesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Kosovalı yetkililer daha evvel Hindistan ve Sırbistan’daki karşılaşmalara da katılamadıklarını; ayrımcılığa uğradıklarını belirtti. Dünya Boks Federasyonu’ndan konuyla ilgili açıklama talebinde bulundu. 13 Kasım’da İspanya’nın La Nucia kentinde başlayan “Dünya Gençler Boks Şampiyonası” 27 Kasım’a kadar devam edecek.

İspanya; 2008 yılında Sırbistan’dan tek taraflı bağımsızlık ilan eden Kosova’yı tanımayan beş Avrupa Birliği ülkesi ortasında yer alıyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu