Haber

Muş’ta kesintisiz elektrik enerjisi için ekipler gece gündüz görev başında.

Muş’ta Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) grupları, ramazan ayı boyunca vatandaşlara kesintisiz elektrik sağlamak için çaba harcıyor.

Zorlu arazi kurallarında gece gündüz çalışan gruplar, vatandaşların mağdur olmaması için kilometrelerce yol kat ederek fayları kapatıyor.

Ramazan ayı boyunca işlerinin uzun sürmesi nedeniyle evlerine gidemeyen ekipler, iftar ve sahurlarını yerde veya kamyonetin arkasında yapmak zorunda kalıyor.

Ekiplerin sahada yürüttüğü çalışmaları yerinde inceleyen Vedaşlar İl Müdürü Suat Coşar, gazetecilere kurum olarak sıkıntılı bir coğrafyada misyonları olduğunu söyledi.

Vatandaşlara kaliteli ve kesintisiz elektrik arzı sağlamak için 7/24 esasına göre çalıştıklarını belirten Coşar, şöyle konuştu:

“Gruplarımız meteorolojik olaylardan etkilenen şebekelerimizde meydana gelen arızalara müdahale edebilmek için sabaha kadar çalışıyor. Acil arızalar dışında cami, ana cadde ve vatandaşlarımızın toplu olarak ibadet ettikleri toplu yaşam alanlarının çevresinde ekiplerimiz aydınlatma çalışmalarına önem veriyor. Özellikle mevsim geçişlerinde çok fazla bildirim alıyoruz” Önceliğimiz kısa sürede arızalar. Bildirimlerin ardından kalan sürede aydınlatma çalışmaları yapılıyor.”

Fırtına nedeniyle şebekelerde ciddi arızaların meydana geldiğini ifade eden Coşar, “Bu arızaları gidermek için sahada olan gruplarımız zaman zaman evlerinde iftar ve sahur yapamıyorlar. Araçta veya arabada oruç tutuyorlar. yere ser ve sahur yap.” söz konusu.

Arıza grubundan Messiah Bulu, arızaların giderilmesi için gece gündüz çalıştıklarını, ramazan ayı boyunca da görevlerini ihmal etmediklerini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu