Haber

ATA İttifakı resmen feshedildi! Sinan Ogan desteklediği adayı bugün, Özdağ yarın açıklayacak.

2. varyant seçimlerine günler kala CET Alliance’da hareketli zamanlar yaşanıyor. Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz’ün dün yaptığı açıklamayla ittifak resmen dağıldı.

ADALET PARTİSİ BAŞKAN ÖZ: CET İTTİFAKI RESMİ OLARAK SONA ERDİ

Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini anlatan Öz, “Biliyorsunuz ittifak seçimle başlar. oy bittiğinde biter. İkinci turda takılırsanız, devam eder. ATA İttifakı resmen sona erdi.”

OĞAN ÖZDAĞ’DAN BEKLEME MESAFESI

Öz’ün ifadesinin ardından gözler Sinan Ogan‘nin bugün saat 17.00’de hangi adayı destekleyeceği konusundaki basın toplantısına Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan bomba gibi düştü.

“HANGİ ADAYLARI DESTEKLEDİĞİMİZİ AÇIKLAYACAĞIZ”

İttifakın dağıldığına vurgu yapan Özdağ, Halk TV’ye yaptığı değerlendirmede, “Sinan Bey bugün açıklama yapacak. Yarın sabah 11.00 sıralarında Zafer Partisi Genel Merkezi’nde açıklamamızı yapacağız. Halkın hangi adayını destekliyoruz.”

DUYURUDAN SAATLER ÖNCE OĞAN SÖZLERİNE DİKKAT

Öte yandan 14 Mayıs seçimlerinde oyların yüzde 5.17’sine ulaşan Sinan Ogan, bugünkü açıklamasına saatler kala gazeteci İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtladı.

“KARARIMIZ AYNI OLMAK ZORUNDA DEĞİL”

“Bütün süreci Ümit Bey ile istişare ederek alıyoruz. Farklı şeyler düşünsek de istişare ediyoruz. Aramızda bir sorun yok. Her şeyi konuşuyoruz. Sadece Ümit Bey ile değil diğer arkadaşlarla da…… Ümit ile dostluğumuz ve hukukumuz var ama kararımız aynı olmak zorunda değil.” Ogan’a “Özdağ’ın tarafsız kalacağı ve Erdoğan’ı destekleyeceğiniz doğru mu?” Ne benim ne de Ümit’in nihai bir kararı yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu