Haber

Çanakkale’de eğitimlerini tamamlayan 1031 asker yemin etti

Çanakkale Jandarma Eğitim Merkezi Komutanlığında eğitimleri tamamlanan 1031 er için yemin töreni düzenlendi.

Merkezde eğitim alan 2002-4 dizilişi 2. küme erbaşları için birim alanda eğitim alanında tören düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 1031 asker yemin etti.

Çanakkale Jandarma Eğitim Merkezi Komutanı Albay Ufuk Yetiş, törende yaptığı konuşmada, Çanakkale’nin Anafartalar Zaferi’nin komutanı Mustafa Kemal Atatürk’ün tarih sahnesine çıktığı, Çanakkale destanının ve Çanakkale Zaferi’nin önsözünün yazıldığı yer olduğunu söyledi. Türkiye Cumhuriyeti yazıldı.

Çanakkale ruhunun doğduğu bu toprakların, ulu ecdadın kanıyla sulanan şehitler diyarı olduğunu belirten Yetiş, şöyle konuştu:

“Vatan için, bayrak için, millet için tereddüt etmeden harekete geçen aziz şehitlerimizin ruhları can vermiş, bedenlerine siper olmuş aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun. Kahraman gazilerimize binlerce kez selam olsun. iç ve dış güçler, memlekette en ön saflardayız ve şu anda evdeyiz.Cerablus, Afrin ve Eren Abluka Harekâtlarında savaşıp destanlar yazan kahramanlarımıza selam olsun.Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhu şad olsun, tarihin en büyük kurtuluş destanını yazan kahraman yoldaşlarının mekanı cennet olsun.”

Yetiş, yeminli askerlere hitaben, “Gönderdiğiniz ve hizmet edeceğiniz birliklerde şartlar ne olursa olsun Çanakkale, Sarıkamış ve Sakarya’daki ecdadımız, hain terör örgütlerine ve vatanımıza karşı kahramanca mücadeleler vermiş gazilerimiz ve şehitlerimizdir. Şimdi de kahramanca çabalarını sürdüren yoldaşlarımızın onurlu bir şekilde davranacaklarından şüphemiz yoktur.” terimini kullandı.

Ardından jandarma marşı söylendi, resmi geçit töreni düzenlendi ve birliğe ilk katılan askerlerle yapılan eğitimlerde başarılı olanlar ödüllendirildi.

Törenin sonunda Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Komando Bölük Komutanlığı gösteri yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu