Haber

Her kelime ayrı bir başlık! Sadettin Saran’dan ‘hükümet istifa’ sloganlarına çok konuşulan video

Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin oynadığı lig maçlarında yükselen ‘Hükümet istifa’ sloganları büyük kaos yarattı. MHP lideri Devlet Bahçeli, “Maçlar seyircisiz oynansın ya da gerekli tedbirler alınsın” diyerek taraftarı olduğu Beşiktaş Kulübü’nden istifa etti.

KULÜPLER BİRLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Ardından Süper Lig takımları, Kulüpler Birliği’nden yapılan “Sporun birleştirici gücüyle sahada olmak istiyoruz, siyasi tartışmalara müdahil olmak istemiyoruz” açıklamasını paylaştı.

SARAN’DAN DİKKAT VİDEO

Fenerbahçe başkanlığı için en güçlü aday olarak gösterilen ünlü iş insanı Sadettin Saran, yaşananların ardından dikkat çeken bir video paylaştı. Saran, eleştirinin bir hak olduğunu ve sloganların devlete değil hükümete karşı yapıldığını ve bunun anayasal bir hak olduğunu belirtti.

İşte Saran’ın o açıklaması:

“15 TEMMUZ’DA DEMOKRASİYE KATILANLAR AYNI TRİBÜN OLDU

“İktidarı destekleyenlerle hükümet istifa etti diyenlerin eşit muamele görmesi demokrasinin gereğidir. Çerçevesi anayasanın belirlediği tribünlerde protesto hakkını kullananlara ‘düşman’ demek. Devletin ‘devleti’ demek, devlet ile iktidar arasındaki farkı bilmemektir.Demokrasiyi savunanlar da, bu süreçte tezahürat yapanlar da yine tribünlerdi.İktidarı destekleyenler de, eleştirenler de bire bir lütfen. adalet anlayışı, bire bir sevgi, bir de hoşgörü lütfen! Bu vatan hepimizin.”

camolukajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu