Haber

Opel Grandland GSe tanıtıldı

OpelAstra, GSe model yelpazesini genişletmeye devam ederken, GSe’den sonra Grandland’ın yüksek performanslı modelini de görücüye çıkardı.

Yeni Grandland GSe, 147 kW/200 HP 1,6 litre turboşarjlı akaryakıt motorunu her aksta birer tane olmak üzere iki elektrik motoruyla birleştiriyor. Ön akstaki elektrik motoru 81,2 kW/110 BG’ye kadar ve arka aksta 83 kW/113 BG’ye kadar güç sağlar. Motorlar, 221 kW/300 HP’ye kadar toplam sistem gücü ve 520 Nm maksimum tork üretir.

Grandland GSe, şarj edilebilir hibrit aktarma sistemi sayesinde 0’dan 100 km/sa hıza 6,1 saniyede ulaşıyor ve maksimum 235 km/sa (135 km/sa tamamen elektrikli) hıza ulaşıyor. 14,2 kWh lityum iyon pili ile Grandland GSe, WLTP’ye kıyasla yerel olarak 63 kilometreye kadar emisyonsuz sürüş sağlar.

Opel Grandland’ın vizörlü dış tasarımı; 19″ “Monza” alaşım jantlar, özel arka difüzör ve bagaj kapağındaki GSe logosu gibi GSe tasarım öğelerini tamamlıyor. Grandland GSe, isteğe bağlı siyah kaputla da sipariş edilebilir.

Opel Grandland GSe, dinamik bir sürüş için süspansiyonlu ve direksiyon kalibrasyonlu gelişmiş bir şasiden yararlanır. Önde McPherson aks ve arkada multi-link aks bulunan modelde farklı sönümleme özellikleri sağlayan KONI FSD (Frequency Selective Damping) teknolojisi ile daha sert yaylar ve amortisörler devreye giriyor.

AGR sertifikalı Alcantara performans ön koltuklarıyla dikkat çeken modelde koltuk ve direksiyon ısıtması standart olarak sunuluyor.

Gelişmiş önden çarpışma uyarısı ve radar tabanlı gelişmiş aktif acil fren sistemi, yaya algılama, gelişmiş sürücü yorgunluğu algılama sistemi, gelişmiş trafik işareti algılama sistemi, kör nokta uyarı sistemi ve uyarlanabilir hız sabitleyici sunulan birçok standart özellikten bazılarıdır. Ön-arka park sensörleri, gelişmiş park pilotu ve standart 180o geri görüş kamerası, park etmeyi ve park yerinden çıkmayı kolaylaştırır.

Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu, 12″ dijital gösterge paneli ve 10″ multimedya ekranı ile Multimedia Navi Pro bilgi-eğlence sistemi, gelişmiş bağlantı çözümleri sunar.

Kaynak: Carmedya.com / Araba

habersilifke.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu